0NLS350.X
- Manufacturer Part Number:
- 0NLS350.X
- Part of Description:
- FUSE CRTRDGE 350A 600VAC/500VDC
- Current Rating (Amps) :
- 350A
- Size / Dimension :
- 2.594" Dia x 7.878" L (65.90mm x 200.10mm)
- Voltage Rating - AC :
- 600 V
- Voltage Rating - DC :
- 500 V