0KLC250.X
- Manufacturer Part Number:
- 0KLC250.X
- Part of Description:
- FUSE CRTRDGE 250A 600VAC CYLINDR
- Current Rating (Amps) :
- 250A
- Size / Dimension :
- 2.000" Dia x 2.843" L (50.80mm x 72.20mm)
- Voltage Rating - AC :
- 600 V