L50QS325.V
Manufacturer Part Number:
L50QS325.V
Part of Description:
FUSE CRTRDGE 325A 500VAC/VDC
Current Rating (Amps) :
325A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
1.500" Dia x 4.343" L (38.10mm x 110.31mm)
Voltage Rating - AC :
500 V
Voltage Rating - DC :
500 V