0ALABK150-BA
- Manufacturer Part Number:
- 0ALABK150-BA
- Manufacturer/Brand:
- Bel Fuse Inc.
- Part of Description:
- FUSE 150A 1000V STUD MNT
- Manufacturer :
- Bel Fuse Inc.
- Product Category :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Electrical, Industrial
- Approval Agency :
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 50kA
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 150A
- Features :
- Fuse Type :
- Rectangular
- Mounting Type :
- Bolt Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Package / Case :
- Rectangular, Blade
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 1 kV