PV-10A10-2P
- Manufacturer Part Number:
- PV-10A10-2P
- Part of Description:
- FUSE CARTRIDGE 10A 1KV RADIAL
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Radial Bend Cylinder
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 0.406" Dia x 1.543" L (10.30mm x 39.20mm)