JLLN045.TXLSE
Manufacturer Part Number:
JLLN045.TXLSE
Part of Description:
FUS 300V F/A CLASS T 45A PCB SPL
Approval Agency :
CE, CSA, cURus, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
200kA AC, 20kA DC
Class :
R
Current Rating (Amps) :
45A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
Package / Case :
Radial Bend Cylinder
Size / Dimension :
0.563" Dia x 0.874" L (14.30mm x 22.20mm)
Voltage Rating - AC :
300 V
Voltage Rating - DC :
160 V