LSRK1.12TXID
Manufacturer Part Number:
LSRK1.12TXID
Part of Description:
FUSE CRTRDGE 1.12A 600VAC/300VDC
Current Rating (Amps) :
1.12A
Features :
Indicating
Package / Case :
Cylindrical, Alarm Indicating
Size / Dimension :
0.811" Dia x 5.000" L (20.60mm x 127.00mm)
Voltage Rating - AC :
600 V
Voltage Rating - DC :
300 V