JLLN025.TXP
Manufacturer Part Number:
JLLN025.TXP
Part of Description:
FUSE CARTRIDGE 25A 300VAC/160VDC
Approval Agency :
CE, CSA, UL, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
200kA AC, 50kA DC
Class :
T
Current Rating (Amps) :
25A
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension :
0.406" Dia x 0.875" L (10.30mm x 22.23mm)
Voltage Rating - AC :
300 V
Voltage Rating - DC :
160 V