0TLS025.TXL
- Manufacturer Part Number:
- 0TLS025.TXL
- Part of Description:
- FUSE CRTRDGE 25A 170VDC CYLINDR
- Current Rating (Amps) :
- 25A
- Mounting Type :
- Bolt Mount
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
- Size / Dimension :
- 0.563" Dia x 1.740" L (14.30mm x 44.20mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 170 V