0TLS040.TXLB
- Manufacturer Part Number:
- 0TLS040.TXLB
- Part of Description:
- FUSE CRTRDGE 40A 170VDC CYLINDR
- Current Rating (Amps) :
- 40A
- Size / Dimension :
- 0.563" Dia x 1.580" L (14.30mm x 40.13mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 170 V