0NLS060.T
- Manufacturer Part Number:
- 0NLS060.T
- Part of Description:
- FUSE CARTRIDGE 60A 600VAC/400VDC
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 50kA AC, 20kA DC
- Current Rating (Amps) :
- 60A
- Package / Case :
- Cartridge, Non-Standard
- Size / Dimension :
- 1.063" Dia x 5.500" L (27.00mm x 139.70mm)
- Voltage Rating - AC :
- 600 V
- Voltage Rating - DC :
- 400 V