SCF5432-30-01
- Manufacturer Part Number:
- SCF5432-30-01
- Part of Description:
- FUSE TRIGGERABLE 30A 62V 1 CELL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 80A
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 30A
- Features :
- 4 ~ 4.7V Triggerable
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 60°C
- Package / Case :
- Nonstandard SMD
- Size / Dimension :
- 0.213" L x 0.126" W x 0.053" H (5.40mm x 3.20mm x 1.35mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 62 V