PSR073DL0900X
Manufacturer Part Number:
PSR073DL0900X
Part of Description:
FUSES POWR-SPEED
Approval Agency :
CE, cURus, UL
Current Rating (Amps) :
900A
Features :
Indicating
Mounting Type :
Bolt Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Rectangular, Blade
Size / Dimension :
2.921" L x 2.894" W x 3.130" H (74.20mm x 73.50mm x 79.50mm)
Voltage Rating - AC :
1.05 kV
Voltage Rating - DC :
800 V