PSR031UL0900Z
Manufacturer Part Number:
PSR031UL0900Z
Part of Description:
FUSES POWR-SPEED
Approval Agency :
CE, cURus, UL
Current Rating (Amps) :
900A
Features :
Indicating
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Rectangular, Blade
Size / Dimension :
1.937" L x 2.028" W x 2.264" H (49.20mm x 51.50mm x 57.50mm)
Voltage Rating - AC :
600 V
Voltage Rating - DC :
550 V