L75QS600.X
Manufacturer Part Number:
L75QS600.X
Part of Description:
750VDC HIGHSPEED SEMICONDUCTOR F
Current Rating (Amps) :
600A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
2.000" Dia x 2.844" L (50.80mm x 72.24mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
750 V