L50QS500.X
Manufacturer Part Number:
L50QS500.X
Part of Description:
FUSE CRTRDGE 500A 500VAC/VDC
Current Rating (Amps) :
500A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
2.000" Dia x 4.468" L (50.80mm x 113.49mm)
Voltage Rating - AC :
500 V
Voltage Rating - DC :
500 V