L50QS150.V
Manufacturer Part Number:
L50QS150.V
Part of Description:
FUSE CRTRDGE 150A 500VAC/VDC
Current Rating (Amps) :
150A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
1.218" Dia x 3.625" L (30.94mm x 92.08mm)
Voltage Rating - AC :
500 V
Voltage Rating - DC :
500 V