L50QS070.T
Manufacturer Part Number:
L50QS070.T
Part of Description:
FUSE CARTRIDGE 70A 500VAC/VDC
Current Rating (Amps) :
70A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
1.000" Dia x 3.625" L (25.40mm x 92.08mm)
Voltage Rating - AC :
500 V
Voltage Rating - DC :
500 V