0AKRBK400-BB
- Manufacturer Part Number:
- 0AKRBK400-BB
- Part of Description:
- FUSE 400A 500V STUD MNT
- Current Rating (Amps) :
- 400A
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Size / Dimension :
- 1.929" L x 1.457" W x 0.945" H (49.00mm x 37.00mm x 24.00mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 500 V