CY14X51G20
Manufacturer Part Number:
CY14X51G20
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
FUSE F/A 20A 500V 14X51MM EURO
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
Electrical, Specialty Fuses
Applications :
Approval Agency :
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
Class :
Current Rating (Amps) :
Features :
Fuse Type :
Cartridge
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
Cartridge, Non-Standard
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.551" Dia x 2.008" L (14.00mm x 51.00mm)