0TLS060.TXLS
- Manufacturer Part Number:
- 0TLS060.TXLS
- Part of Description:
- FUSE CRTRDGE 60A 170VDC RAD BEND
- Current Rating (Amps) :
- 60A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Radial Bend Cylinder
- Size / Dimension :
- 0.562" Dia x 0.944" L (14.28mm x 23.98mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 170 V