12ABCNA3.15
- Manufacturer Part Number:
- 12ABCNA3.15
- Manufacturer/Brand:
- Eaton - Bussmann Electrical Division
- Part of Description:
- FUSE CARTRIDGE 3.15A 12KVAC
- Manufacturer :
- Product Category :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Transformer Protection
- Approval Agency :
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 45kA
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 3.15A
- Features :
- Fuse Type :
- Cartridge
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Cartridge, Non-Standard
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Size / Dimension :
- 0.984" Dia x 7.678" L (24.99mm x 195.02mm)
- Voltage Rating - AC :
- 12 kV