KLDR02.8TXP
Manufacturer Part Number:
KLDR02.8TXP
Part of Description:
FUSE CRTRDGE 2.8A 600VAC/300VDC
Current Rating (Amps) :
2.8A
Package / Case :
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Size / Dimension :
0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
Voltage Rating - AC :
600 V
Voltage Rating - DC :
300 V