F03A250V12A
- Manufacturer Part Number:
- F03A250V12A
- Manufacturer/Brand:
- Eaton - Bussmann Electrical Division
- Part of Description:
- FUSE GOVT 250V
- Manufacturer :
- Product Category :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Approval Agency :
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- Features :
- Fuse Type :
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Size / Dimension :
- 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)