SCF5432-30-10
- Manufacturer Part Number:
- SCF5432-30-10
- Manufacturer/Brand:
- Eaton - Electronics Division
- Part of Description:
- FUSE TRIGGERABLE 30A 62V 9-10C
- Manufacturer :
- Eaton - Electronics Division
- Product Category :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Battery Protection
- Approval Agency :
- cURus
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 80A
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 30A
- Features :
- 34.2 ~ 46.9V Triggerable
- Fuse Type :
- Board Mount
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 60°C
- Package / Case :
- Nonstandard SMD
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 0.213" L x 0.126" W x 0.053" H (5.40mm x 3.20mm x 1.35mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 62 V