SPXV020.L
- Manufacturer Part Number:
- SPXV020.L
- Part of Description:
- FUSE CARTRIDGE 20A 1.5KVDC
- Approval Agency :
- CE, UR
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 15kA
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 20A
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Size / Dimension :
- 0.406" Dia x 3.333" L (10.30mm x 84.65mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 1.5 kV