0304.250HR
- Manufacturer Part Number:
- 0304.250HR
- Part of Description:
- FUSE BRD MNT 250MA 277VAC/DC SMD
- Approval Agency :
- cURus, EX
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 1.5kA
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 250mA
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 56°C
- Size / Dimension :
- 0.538" L x 0.237" W x 0.244" H (13.67mm x 6.03mm x 6.19mm)
- Voltage Rating - AC :
- 277 V
- Voltage Rating - DC :
- 277 V