KLKD030.T
- Manufacturer Part Number:
- KLKD030.T
- Part of Description:
- FUSE CARTRIDGE 30A 600VAC/VDC
- Applications :
- Solar (Photovoltaic)
- Approval Agency :
- CE, CSA, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 100kA AC, 50kA DC
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 30A
- Package / Case :
- Cartridge, Non-Standard
- Size / Dimension :
- 0.406" Dia x 1.500" L (10.31mm x 38.10mm)
- Voltage Rating - AC :
- 600 V
- Voltage Rating - DC :
- 600 V