0308.750UR
- Manufacturer Part Number:
- 0308.750UR
- Part of Description:
- FUSE BRD MNT 750MA 24VAC/30VDC
- Approval Agency :
- cURus, Ex, IEC, IECEx
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 50A
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 750mA
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Response Time :
- Slow Blow
- Size / Dimension :
- 0.213" L x 0.150" W x 0.144" H (5.40mm x 3.80mm x 3.65mm)
- Voltage Rating - AC :
- 24 V
- Voltage Rating - DC :
- 30 V