MX15-150A
- Manufacturer Part Number:
- MX15-150A
- Manufacturer/Brand:
- Trimax Circuit Protectors
- Part of Description:
- CIR BRKR 15A 250VAC/50VDC ROCKER
- Manufacturer :
- Trimax Circuit Protectors
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Rocker
- Approval Agency :
- cUL, UL, VDE
- Breaker Type :
- Current Rating (Amps) :
- 15A
- Illumination :
- None
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 250 V
- Voltage Rating - DC :
- 50 V