1100-CB2D2U20
- Manufacturer Part Number:
- 1100-CB2D2U20
- Part of Description:
- UL 489, 2 POLE, 20A TRIP CURVE D
- Current Rating (Amps) :
- 20A
- Number of Poles :
- 2
- Voltage Rating - AC :
- 480 V
- Voltage Rating - DC :
- 96 V