1100-CB1D2U15
- Manufacturer Part Number:
- 1100-CB1D2U15
- Part of Description:
- UL 489, 1 POLE, 15A TRIP CURVE D
- Current Rating (Amps) :
- 15A
- Number of Poles :
- 1
- Voltage Rating - AC :
- 277 V
- Voltage Rating - DC :
- 48 V