CBW57-PS-20A
- Manufacturer Part Number:
- CBW57-PS-20A
- Manufacturer/Brand:
- OptiFuse
- Part of Description:
- CIR BRKR THRM 20A 250VAC 32VDC
- Manufacturer :
- OptiFuse
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Push to Reset
- Approval Agency :
- CCC, CSA, cURus, TUV, UR
- Breaker Type :
- Thermal
- Current Rating (Amps) :
- 20A
- Illumination :
- None
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 250 V
- Voltage Rating - DC :
- 32 V