C5A2P-125VDC
- Manufacturer Part Number:
- C5A2P-125VDC
- Manufacturer/Brand:
- American Electrical Inc.
- Part of Description:
- CIRCUIT BREAKER 5A 125VDC
- Manufacturer :
- American Electrical Inc.
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Lever
- Approval Agency :
- Breaker Type :
- Magnetic (Hydraulic Delay)
- Current Rating (Amps) :
- 5A
- Illumination :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- DIN Rail
- Number of Poles :
- 2
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 125 V