TS-701-HT-15-HP
- Manufacturer Part Number:
- TS-701-HT-15-HP
- Manufacturer/Brand:
- SCHURTER Inc.
- Part of Description:
- CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC
- Manufacturer :
- SCHURTER Inc.
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Push to Reset
- Approval Agency :
- Breaker Type :
- Thermal
- Current Rating (Amps) :
- 15A
- Illumination :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Obsolete
- Voltage Rating - AC :
- 250 V
- Voltage Rating - DC :
- 50 V