J7MC-3P-13
- Manufacturer Part Number:
- J7MC-3P-13
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation and Safety
- Part of Description:
- CIR BRKR MTR STARTER 13A 690VAC
- Manufacturer :
- Omron Automation and Safety
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Rocker
- Approval Agency :
- CCC, CE, CSA 22.2 No. 60947-4-1, cULus, EN60947-2, GB/T 14048.2, IEC60947-2, PSE, TUV, UL60947-4-1
- Breaker Type :
- Manual Motor Starter
- Current Rating (Amps) :
- 13A
- Illumination :
- None
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- DIN Rail
- Number of Poles :
- 3
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 690 V