N22-B1-24-610-121-C3
- Manufacturer Part Number:
- N22-B1-24-610-121-C3
- Manufacturer/Brand:
- Carling Technologies
- Part of Description:
- CIR BRKR MAG-HYDR 10A 120VAC
- Manufacturer :
- Carling Technologies
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Rocker
- Approval Agency :
- Breaker Type :
- Magnetic (Hydraulic Delay)
- Current Rating (Amps) :
- 10A
- Illumination :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Poles :
- 2
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 120 V