GMB631PC40
- Manufacturer Part Number:
- GMB631PC40
- Part of Description:
- CIR BRK THERM-M 40A 240VAC/60VDC
- Current Rating (Amps) :
- 40A
- Number of Poles :
- 1
- Voltage Rating - AC :
- 240 V
- Voltage Rating - DC :
- 60 V