PP21-2-15.0A-OA-S
- Manufacturer Part Number:
- PP21-2-15.0A-OA-S
- Manufacturer/Brand:
- Sensata-Airpax
- Part of Description:
- CIR BRKR 15A 250VAC 65VDC
- Manufacturer :
- Sensata-Airpax
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Push-Pull Plunger
- Approval Agency :
- UL1077
- Breaker Type :
- Magnetic (Hydraulic Delay)
- Current Rating (Amps) :
- 15A
- Illumination :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Poles :
- 2
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 250 V
- Voltage Rating - DC :
- 65 V