GZB30000
Manufacturer Part Number:
GZB30000
Manufacturer/Brand:
Sprague-Goodman
Part of Description:
CAP TRIMMER 2.5-30PF 100V TH
Manufacturer :
Sprague-Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Side
Capacitance Range :
2.5 ~ 30pF
Dielectric Material :
Polycarbonate (PC)
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.335" (8.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
200 @ 1MHz
Size / Dimension :
0.402" L x 0.311" W (10.20mm x 7.90mm)
Voltage - Rated :
100 V