GXE36000
Manufacturer Part Number:
GXE36000
Manufacturer/Brand:
Sprague-Goodman
Part of Description:
CAP TRIMMER 4.5-36PF 200V TH
Manufacturer :
Sprague-Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Top and Bottom
Capacitance Range :
4.5 ~ 36pF
Dielectric Material :
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.449" (11.40mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
1500 @ 1MHz
Size / Dimension :
0.335" L x 0.295" W (8.50mm x 7.50mm)
Voltage - Rated :
200 V