GXA9R000
Manufacturer Part Number:
GXA9R000
Manufacturer/Brand:
Sprague-Goodman
Part of Description:
CAP TRIMMER 2-9PF 100V TH
Manufacturer :
Sprague-Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Top and Bottom
Capacitance Range :
2 ~ 9pF
Dielectric Material :
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.402" (10.20mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
1500 @ 1MHz
Size / Dimension :
0.335" L x 0.295" W (8.50mm x 7.50mm)
Voltage - Rated :
100 V