GUN1R250
- Manufacturer Part Number:
- GUN1R250
- Manufacturer/Brand:
- Sprague-Goodman
- Part of Description:
- CAP TRIMMER 0.3-1.2PF 500V TH
- Manufacturer :
- Sprague-Goodman
- Product Category :
- Trimmers, Variable Capacitors
- Adjustment Type :
- Capacitance Range :
- 0.3 ~ 1.2pF
- Dielectric Material :
- Sapphire
- Features :
- General Purpose
- Height - Seated (Max) :
- 0.230" (5.80mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 4000 @ 250MHz
- Size / Dimension :
- 0.075" Dia (1.90mm)
- Voltage - Rated :
- 500 V