GNN4R500
Manufacturer Part Number:
GNN4R500
Manufacturer/Brand:
Sprague-Goodman
Part of Description:
CAP TRIMMER 0.6-4.5PF 500V
Manufacturer :
Sprague-Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Capacitance Range :
0.6 ~ 4.5pF
Dielectric Material :
Sapphire
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.310" (7.90mm)
Mounting Type :
User Defined
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
2000 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.118" Dia (3.00mm)
Voltage - Rated :
500 V