GKU3R020
Manufacturer Part Number:
GKU3R020
Manufacturer/Brand:
Sprague-Goodman
Part of Description:
CAP TRIMMER 1.3-3PF 100V TH
Manufacturer :
Sprague-Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Top
Capacitance Range :
1.3 ~ 3pF
Dielectric Material :
Ceramic
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.209" (5.30mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
500 @ 1MHz
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Voltage - Rated :
100 V