GHN11000
Manufacturer Part Number:
GHN11000
Manufacturer/Brand:
Sprague-Goodman
Part of Description:
CAP TRIMMER 0.8-11PF 750V TH
Manufacturer :
Sprague-Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Side
Capacitance Range :
0.8 ~ 11pF
Dielectric Material :
Glass
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.593" (15.06mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
900 @ 20MHz
Size / Dimension :
0.312" Dia (7.92mm)
Voltage - Rated :
750 V