GGN4R531
Manufacturer Part Number:
GGN4R531
Manufacturer/Brand:
Sprague-Goodman
Part of Description:
CAP TRIMMER 0.8-4.5PF 750V SMD
Manufacturer :
Sprague-Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Top
Capacitance Range :
0.8 ~ 4.5pF
Dielectric Material :
Glass
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.383" (9.73mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
500 @ 20MHz
Size / Dimension :
0.312" Dia (7.92mm)
Voltage - Rated :
750 V