GDT5R526
Manufacturer Part Number:
GDT5R526
Manufacturer/Brand:
Sprague-Goodman
Part of Description:
CAP TRIMMER 1-5.5PF 250V TH
Manufacturer :
Sprague-Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Top
Capacitance Range :
1 ~ 5.5pF
Dielectric Material :
Glass
Features :
Sealed
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
1000 @ 20MHz
Size / Dimension :
0.311" Dia (7.90mm)
Voltage - Rated :
250 V