GKU30010
Manufacturer Part Number:
GKU30010
Manufacturer/Brand:
Sprague-Goodman
Part of Description:
CAP TRIMMER 5.5-30PF 250V TH
Manufacturer :
Sprague-Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Top
Capacitance Range :
5.5 ~ 30pF
Dielectric Material :
Ceramic
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.228" (5.80mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
200 @ 1MHz
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Voltage - Rated :
250 V