GAA6R004
Manufacturer Part Number:
GAA6R004
Manufacturer/Brand:
Sprague-Goodman
Part of Description:
CAP TRIMMER 0.6-6PF 250V TH
Manufacturer :
Sprague-Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Side
Capacitance Range :
0.6 ~ 6pF
Dielectric Material :
Air
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
5000 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.240" Dia (6.10mm)
Voltage - Rated :
250 V